Manager marketing

4 000 MDL
Salariu, de la
Fără experiență
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Responsabilități : - Urmărește evoluția vânzărilor, identifică și propune superiorului ierarhic măsuri de corecție/optimizare. - Desfășoară cerecetări ale pieții naționale și internaționale de mărfuri și servicii de transport, în scopul elaborării strategiilor de marketing pentru transportul de mărfuri. - Identifică și propune modalitați de actualizare a paginii web. - Elaborarează și actualizează baza de date a clienților. - Elaborează și prelucrează chestionarele. - Pregătește materiale informaționale destinate clienților actuali și potențiali, despre oportunitățile de satisfacere a necesităților de transport. - Monitorizează sistematic activitatea transportului de mărfuri și examinează analitic rezultatele acestei activități pentru perioade determinate (o lună, un trimestru, un an) în baza mai multor criterii. - Crearea și menținerea unei baze de date cu clienții (probleme, solutii, solicitari). - Asigură formarea și colectarea documentelor de revizuire și încheie contractul pentru transportul de mărfuri pe cale ferată cu agenții economici, expeditorii; - Supraveghează îndeplinirea condițiilor contractelor încheiate cu companiile de expediție, aplicarea corectă a tarifelor (reduceri). Cerințe față de candidat - Studii superioare ( preferabil economice, marketing, logistică sau administrarea afacerii). - Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă, limba engleză constituie un avantaj. - Experiență în domeniul de vânzare sau servicii pentru clienți. - Nivel avansat de comunicare de afaceri și abilități de rezolvare a problemelor. - Abilități bune de prezentare și negociere. - Orientarea către client și rezultate. - Responsabil, organizat, capabil de a respecta termenele și de a lucra bine sub presiune. Compania oferă: - Pachet social deplin - Telefonie mobilă nelimitată din partea companiei - Colectiv tînăr și prietenos - Posibilitatea de dezvoltare și creștere.

regiune Moldova Chișinău mun.

CFM