Inginer-sef

3-5 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Inginer șef Atribuții: Organizarea proceselor din hala de producere a uzinei. Pregătirea informației pentru propunerile comerciale, specificații și misiuni tehnice pentru echipamente și consumabile pentru uzină. Dezvoltarea de soluții tehnice pentru optimizare proceselor din cadrul uzinei. Modernizare parcului de strunguri din cadrul uzinei. Lucrul cu desene, documentația proiectului tehnic. Cunoașterea documentelor de reglementare EN, GOST, SNiP, TУ, РУ, etc. Asigurarea funcționării neîntrerupte a echipamentelor tehnologice. Concentrare și asigurarea pregătirii documentației tehnice pentru fiecare comanda. Asigurare pregătirii și menținerii autorizațiilor si avizelor permisive de exercitare a personalului și uzinei. Calificare periodică a personalului. Cerințe: Studii tehnice superioare în Inginerie (cu conotație structuri și confecții metalice sau electrice și termice sau mecanice, s.a.) Experiență de muncă ca conducător tehnic în cadrul uzine de producere (cu cel puțin 10 angajați); Cunoașterea bazei de funcționare a echipamentelor și utilajelor dotate cu CPU. Caracteristicile tehnice, caracteristicile de proiectare, scopul și regulile de funcționare a echipamentelor de automatizare industrială. Erudiție tehnică, străduindu-se să studieze în profunzime comenzile de producere. Cunoștințe de operare PC (MS Office, Excel, Word, Autocad, Solid-Works, etc.). Abilități avansate de planificare și organizare; lucru în echipă;comunicare (direct, prin email sau alte canele). Optimist în rezolvare problemelor. Bun organizator și posibilitate de a fi flexibil. Compania oferă: Condiții de muncă atractive. Salariu motivat achitat la timp și întreg pachet social. Automobil de serviciu. Expediați CV-ul, la adresa electronică: resurse@horus.md

regiune Moldova Chișinău mun.

HORUS

HORUS

Companie de constructii