Manager Turism Incoming (care posedă limba germană)

Până la 2 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rom, Ger

Responsabilități: - Dezvoltarea, promovarea și vânzarea pachetelor turistice care includ Republica Moldova ca și destinație turistică; - Asigurarea logisticii în realizarea pachetelor turistice; - Stabilirea, dezvoltarea și menținerea relațiilor comerciale cu partenerii locali, prestatori de servicii turistice; - Stabilirea, dezvoltarea și menținerea relațiilor comerciale cu actualii și potențialii clienți; - Găsirea și selectarea potențialilor tur operatori din străinătate; - Asigurarea corespondenței și suportului informațional cu tur operatorii din străinătate; - Participarea la expoziții locale și internaționale; - Prospectarea pieței turistice în vederea optimizării continue a serviciilor prestate; - Realizarea planului de vânzări; - Întocmirea actelor specifice activității (contracte, vouchere, conturi de plată) Cerințe - Experiență în sectorul turistic; - Cunoașterea la nivel avansat de comunicare a limbilor: germană, română; - Cunoașterea limbilor engleză și rusă ar fi un avantaj; - Utilizarea la nivel avansat a calculatorului (MS Office, MS Excel, MS PowerPoint); - Abilități de comunicare; - Cunoașterea corespondenței de afaceri; - Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente și responsabile; - Posedarea informației despre obiectivele turistice din Republica Moldova; - Disponibilitate pentru program flexibil și deplasări locale și internaționale; - Capacitate de a respecta termenii limită pentru sarcinile propuse. Oferim: - Salariu competitiv; - Bonusuri de performanță; - Pachet social integral; - Posibilitatea de a activa într-o echipă tânără și creativă; - Program de lucru: luni-vineri, 09:00 – 18:00. Candidații interesați sunt invitați să expedieze CV-ul la următoarea adresă de email: angajari@tatrabis.md;

regiune Moldova Chișinău mun. Centru