Технолог кондитер (Бельцы) Tehnolog patiserie (Bălți)

2-3 ani
Experiență
Orarul de lucru
Medii de specialitate
Învățământul
Bălți mun.
Regiune
Rus, Rom

Должностные обязанности: - контроль над технологией приготовления продукции, норм закладки сырья и соблюдение работниками санитарных требований и правил личной гигиены; - управление сырьем, оптимизация текущих рецептур, улучшение качества продукции; - разработка новых видов продукции и внедрение их в производство; - участие в разработке технологической документации, контроль за её обеспечением; - оптимизация всех процессов: сокращение расходов сырья, материалов, улучшение качества продукции; - организация своевременного выпуска продукции. Требования: - образование – среднее техническое или высшее; - опыт создания и внедрения новых продуктов; - инициативность; - опыт работы от 2 лет в производстве кондитерских и/или хлебобулочных; - знание технических требований, предъявляемых к сырью, материалам, готовой продукции; - знание основных процессов кулинарного производства, знание санитарных норм и нормативных документов. Компания предлагает: - оформление согласно ТК РМ; - полный социальный пакет; - график работы - по договоренности; - высокий уровень заработной платы; - возможность профессионального и карьерного роста; - благоприятные условия труда. ---- Responsabilități: - controlul tehnologiei de preparare a produselor, a normelor pentru stabilirea materiilor prime și respectarea de către angajați a cerințelor sanitare și a normelor de igienă personală; - gestionarea materiilor prime, optimizarea rețetelor actuale, îmbunătățirea calității produselor; - dezvoltarea de noi tipuri de produse și introducerea lor în producție; - participarea la elaborarea documentației tehnologice, controlul furnizării acesteia; - optimizarea tuturor proceselor: reducerea costului materiilor prime, îmbunătățirea calității produselor; - organizarea producției în timp util. Cerințe: - învățământ - tehnic secundar sau superior; - experiență în crearea și implementarea de noi produse; - inițiativă; - experiență de muncă de 2 ani în producția de cofetărie și / sau brutărie; - cunoașterea cerințelor tehnice pentru materii prime, materiale, produse finite; - cunoașterea proceselor de bază ale producției culinare, cunoașterea normelor sanitare și a documentelor de reglementare. Compania oferă: - angajare oficiala; - pachet social complet; - program de lucru - prin acord; - salariu atractiv; - oportunitatea creșterii profesionale și a carierei; - condiții favorabile de muncă.

regiune Moldova Bălți mun. Centru