Inginer energetician

Până la 2 ani
Experiență
Orarul de lucru
Medii

Responsabilităţi: - participa la elaborarea planului de intretinere si la executarea acestuia; - identifica necesarul de materiale si solicita aprovizionarea in timp util, pentru executarea lucrarilor. - intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie, dupa caz, la care urmeaza sa lucreze; - verifica lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamint si in scurtcircuit; - se asigura asupra accidentelor de natura neelectrica, care ar putea surveni pe parcursul executarii lucrarii; - verifica integritatea izolatiei, ingradirilor, starea carcasei; - verifica echipamentul de protectie a muncii; - executa legaturile la pamint; - autorizeaza accesul la lucru cu foc deschis, daca lucrarea o impune; - are grija la utilizarea aparatelor electrice portabile sau fixe sa se conecteze la instalatia de legare la pamint; - examineaza legalitatea in conformitatea operatiunilor, identifica risipa in gestiunea defectuoasa si fraudele; Ce căutăm: - studii tehnice superioare; - experienţă în domeniu minim 1 an; - disponibilitate de a lucra cu program flexibil; - responsabil, energic, spirit de iniţiativă. Ce oferim: - carieră într-o companie în plină dezvoltare - pachet salarial și social stimulativ - mediu de lucru dinamic Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, transmite CV-ul și scrisoarea de intenții, cu specificarea funcției pentru care aplici, la adresa: hr@rogob.md și noi avem grijă să te contactăm. Te așteptăm în echipa Rogob!

regiune Moldova Chișinău mun.