Post vacant: Îngrijirea bolnavilor la domiciliu - Germania, Deutschland

1 500
зарплата, от
До 2-х лет
стаж работы
Полный день
график работы
Высшее
образование
Кишинёв мун.
регион

Descrierea postului: Angajăm personal pentru îngrijrea la domiciliu a bolnavilor și bătrânilor. Salariu oferit: 1500 € (15.000-18.000 €/an brut) Responsabilități Pregătirea bucatelor; Îngrijiea animalelor, grădinii și curții; Antrenamente (gimnastică, mersul pe jos, piscină în grupuri specializate); Deplasarea la expoziții, evenimente sportive, culturale, cimitire; Lucru manual cu pacienții; Condiții de angajare: Contract cu posibilitate de prelungire; Pachet Social; Cerinte față de candidat: Diplomă de studii medicale (este un avantaj, dar nu obligatorie); Cunoașterea limbii germane - nivel B1; Capacitatea de a lucra în echipă; Certificat a cursurilor de îngrijire a persoanelor în vârstă și a bolnavilor; De asemenea, oferim: Cursuri de germană pentru medici, nivelul B2, B2, C1; Suport în găsirea unei clinici, intervievarea; Pregătirea și traducerea documentelor; Însoțire și suport; CV-ul participantului și scrisoarea de intenție pot fi trimise în oricare din limbile română, rusă sau engleză Indicați care limbă străină cunoasteți, nivelul și certificatele disponibile! -------- Compania exclusive fly srl. - Research & Quality Solution/ dep. Recruitment Solution Network (cod unic 34176207- ro) oferă posturi vacante, permanente și temporare pentru cetățenii din Moldova, România și Ucraina în una dintre țările europene ca: Marea Britanie, Germanaia, Olanda, Estonia, Franța etc; sau Canada, Dubai. Domeniile de activitate disponibile: Medicină, Nursing, Kinetoterapie, Finanțe și Bănci, IT- programiști, Servicii Hoteliere și Restaurante, Menaj, Depozite, Intreprinderi, Construcții. Oferim consultații gratuite și servicii adiționale pentru: 1. Recunoașterea și echivalarea diplomelor de studii superioare în România; 2. Viză cu permis de muncă temporar pentru: zona Shenghen; Permesso di Soggiorno - Italia; Canada, Marea Britanie; 3.Consultanță și suport ce ține de legislația în domeniul muncii pentru țara destinată; Pentru mai multe detalii trimiteți CV-ul personal către contactele indicate sau veniți cu un apel la numerele de telefon indicate. NB: Compania exclusive fly srl. - dep. Limbi moderne, Comunicare și Cultură oferă cursuri de limbă engleză, franceză, germană - seara și în weekend; în grup sau individual.

pегион Молдова Кишинёв мун. Центр

dep. Human Resource Quality