Specialist departament suport tehnic

Fără experiență
Experiență
Orarul de lucru
Medii
Regiune
Rus, Rom

Responsabilitățile postului: - recepționarea și repartizarea comenzilor utilizînd sistemul Service Desk; - oferirea de suport tehnic și consultații clienților; - verificarea modului de funcționare a calculatoarelor personale și a softurilor, instalarea și configurarea echipamentului comercial; - soluționarea problemelor tehnice semnalate de clienți în procesul de utilizare a complexului de programe; - participarea la testarea noilor funcționalități; - pregătirea și elaborarea setului de documente pentru utilizatori și crearea sistemului informațional corporativ. Cerințe: - cunoașterea foarte bună a componentelor fizice ale unui calculator personal și a sistemului de operare Win7/8/10; - cunoștințe de utilizare a programelor din pachetul MS Office 2010/2013; - abilități de analiză și localizare a problemelor la diferite nivele, capacitatea de identificare a soluțiilor alternative, competențe în lucrul cu documentația tehnică; - calități personale: responsabilitate, sociabilitate, amabilitate, rezistență la stres. Oferim: - oportunități pentru dezvoltare profesională și avansare în carieră; - posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită; - program de lucru full time; - angajare după promovarea cu succes a perioadei de probă de pînă la 2 luni; - salariul mărimea căruia va fi stabilită în funcție de rezultatele interviului susținut. Program: săptămîna de lucru de 5 zile, de la 9.00 pînă la 18.00 (cu pauza de masă de o oră). Candidații interesați sunt rugați să expedieze CV-ul la adresa electronică: info@edi.md

regiune Moldova Chișinău mun. Buiucani