Contabil sef cu experienta

Peste 5 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Învățământul
Strășeni
Regiune
Rus, Rom

Responsabilităţi: - Întocmirea şi ţinerea documentelor contabile primare (intări, ieşiri, facturi, plăți, banca) etc; - Întocmirea şi prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice şi a rapoartelor financiare; - Evidenta salariului, angajări, eliberări; - Recepționarea și verificarea documentelor contabile; - Contabilitatea circulației mărfurilor cu amănuntul; - Evidența contabilă și fiscală - Sistematizarea, procesarea, controlul și gestionarea documentelor primare contabile în conformitate cu actele normative de reglementare a contabilității - Implementarea operațiunilor pentru evidența salariilor, acumularea primelor de asigurare, raportarea către organele de stat și alte operațiuni legate de remunerare - Interacțiunea cu băncile, autoritățile de reglementare și supraveghere, precum și interacțiunea cu alte organe de stat - Păstrarea în siguranță a documentelor contabile primare ale organizației Cerinţe faţă de candidaţi: - Experiența în funcția de contabil-șef de cel puțin 5 ani; - Cunoașterea legislației fiscale curente; - Cunosterea legislatiei muncii si aplicarea ei in domeniul salarizarii; - Cunoașterea limbilor română, rusă; - Abilități PC (Windows, MS Office); - Cunoasterea soft-ului 1C 8 - Capacitatea de a analiza și monitoriza; - Capacitatea de a învăța, dorința de a îmbunătăți abilitățile, mintea analitică; - Sociabilitate, inițiativă, responsabilitate; - Comunicare eficienta in cazul contactului cu diverse institutii ale statului; Compania ofera: Un salariu avantajos (se discuta la convorbire); Conditii bune de munca; Acordarea pachetului social; Posibilitatea de a lucra intr-o companie de succes; Posibilitatea de a invata si a te dezvolta pe plan profesional; Persoanele interesate sunt rugate sa ne contacteze la numarul 068889993 sau sa transmita CV-ul la adresa electronica antoval @list.ru

regiune Moldova Strășeni Periferie