Reprezentant Vânzări International B2B (VoIP)

Нет опыта работы
Стаж работы
Полный день
График работы
Высшее
Образование
Кишинёв мун.
Регион
Рус, Рум, Анг
языки

Descrierea postului: Global Account Manager (Sales Manager B2B) - este responsabil pentru dezvoltarea relațiilor de afaceri între ITDATA și clienții noștri - operatori de rețele mobile (Operatori mobili / MNO și agregatori SMS): Gestionează clienții existenți; Căutări de clienți noi - operatori de rețele mobile, agregatori SMS; Pregătește documentație comercială, contracte și cazuri de afaceri; Participă la rezolvarea problemelor operaționale pentru clienții actuali; Monitorizează și mărește veniturile proiectelor lansate; Pregătește rapoarte analitice despre operatorii de telefonie mobilă; Participă la implementarea noilor strategii de vânzare; Negociază cu CEO, CMO, CCO, CTO, director de produs, șef VAS în operatorii de telefonie mobilă; Cerințe privind rolul: Nu ne pasă de experiența anterioară de lucru și de diplomele candidatului; Sa posede abilități puternice de gestionare a conturilor, negociere și comunicare; orientat spre rezultat cu o minte analitică puternică; Experiență solidă și experiență dovedită în gestionarea și dezvoltarea clienților la nivel înalt; Abilități dovedite de gestionare a timpului și organizaționale și capacitate de auto-direcționare; Abilități analitice puternice, de gestionare a timpului, de rezolvare a problemelor și de planificare; Succes în gestionarea relațiilor comerciale; Menține ratinguri ridicate de satisfacție a clienților care respectă standardele companiei; Sa posede competențe în ceea ce privește strategia, piața, înțelegerea comercială și de afaceri; Dorință puternică de a reuși și de a obține rezultate; Jucător de echipă excelent, individ extrem de motivat; Fii un auto-starter, extrem de motivat și capabil să lucrezi într-un mediu cu ritm rapid, care se schimbă continuu; Responsabilități cheie: Adăugați valoare prin generarea unui volum de trafic, venituri și profitabilitate mai profitabile prin gestionarea proactivă a conturilor de relații și parteneriate cu clienții alocați; Penetrați și căutați oportunități de creștere a contului cu clienții noi și existenți; Colaborați îndeaproape cu alte departamente de asistență funcțională pentru a revizui progresul / problemele și pentru a asigura urmărirea problemelor de urmărire a veniturilor și raportare; Colaborați îndeaproape cu echipa de produs la dezvoltarea produsului pentru a satisface cerințele clienților; Conduceți toate aspectele procesului de vânzare, apelând la alții pentru a ajuta la dezvoltarea soluției și la livrarea propunerilor, după cum este necesar sau conform instrucțiunilor conducerii; Poate exprima clar și corect ideile - verbal și în scris; Cunoașteți fluent engleza, atât verbal, cât și în scris; Munca interesantă, gestionarea conturilor în ITDATA este un amestec de vânzări, analize, lucru de produs, creativitate; Nu aplicăm un plan de vânzări, fiecare AM decide ce, unde și când este cel mai bine de făcut; Perspectivă pentru Manager de cont global în ITDATA: Să începi să câștigi mult și rapid; Să învețe cum să lucrezi productiv și eficient, la un nivel profesional înalt; Să devină liderul unui grup de manageri de cont, director regional de vânzări; Să începem să călătorim mult în jurul lumii, întâlnindu-ne cu clienții noștri; Beneficii: Salariu competitiv; Salariul este revizuit la fiecare 3-6 luni; Un sistem de bonusuri clar și transparent; O echipă foarte prietenoasă, tânără, eficientă și conducătoare; Toate deciziile din companie sunt luate foarte repede; Aplica acum Analizăm și răspundem la toate CV-urile primite fără excepții; Trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție la office@itdata.md Aveți întrebări despre slujbă? Doar sunați la +373 22588680 și întrebați. Vă aștept în echipa noastră

pегион Молдова Кишинёв мун. Буюканы

ITDATA TELECOM

Top Companie de Telecomunicatii din Romania cu reprezentanţă in Republica Moldova este în căutarea unui nou coleg pentru funcţia de Reprezentant Vânzări Internationale (B2B)