Consilier clienți – telefon

Până la 2 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

RESPONSABILITĂȚI: Sună si dezvoltă portofoliul de clienti ; Oferă asistență telefonică clienților companiei în ce privește serviciile de care aceștia beneficiază, modalitatea de colaborare, produsele şi soluțiile companiei; Consiliază clienții din portofoliul alocat pentru achiziția de noi produse; Menține bune relații cu clienții companiei; Informează clienții despre condiții contractuale, stadiul comenzilor acestora, proiecte și oferte în derulare,etc; Oferă suport clienților, prin telefon, în completarea documentelor, accesarea serviciilor, precum și în orice demers al acestora pentru o bună și eficientă colaborare cu societatea; Preia apelurile telefonice venite pe numărul de telefon alocat de societate și consiliază apelanții; dacă este cazul, direcționează apelurile către departamentele interesate; Realizează obiectivele de performanță, inclusiv cele pe proiecte; Fidelizează clienții prin acțiuni specifice stabilite de șefii ierarhici; Întocmește, completează și arhivează documente specifice colaborării cu clienții firmei; Completează, în soft-urile/aplicațiile companiei și bazele de date puse la dispoziție de aceasta, toate informațiile importante despre clienții cu care discută, păstrând permanent informațiile la zi; Promovează marca, imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanță cu interesele acesteia, cu procedurile interne specifice. Cerinte: Experiența în activitate de relaționare cu clienții, call center sau vânzări prin telefon (constituie un avantaj); Cunoasterea MS Office; Abilități de comunicare și de relaționare; Capacitate și dorință de a învăța lucruri noi; Capacitate bună de planificare și organizare a timpului și a sarcinilor de muncă: Orientare spre rezultat; Atitudine pozitivă; Responsabilitate, corectitudine, implicare si seriozitate; Ce oferim: Mediul de lucru dinamic și plăcut în companie internațională; Salariu motivant; Grafic stabil de lucru de luni până vineri; Cei interesați pot transmite CV la adresa email: sv30@searc...

regiune Moldova Chișinău mun.