Web Designer

5 000 MDL
Salariu, de la
Până la 2 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Responsabilități: Creare banere inspirate si atractive pentru retele de socializare; Creare template-uri sau design aplicatii, conform cerințelor menționate in briefuri si ghidul brandului. Aplicare UI/UX design la creare design web; Colaborează cu echipa pentru a transpune obiectivele privind experiența utilizatorilor în interfețe intuitive, care ușurează și îmbogățesc experiența utilizatorului. Schimbul de opinii cu echipa și găsirea soluțiilor care să contribuie la creșterea ratei de conversie; Comunica cu clientii la formarea brief si elaborare design; Se dezvolte profesional continuu, prin resuresle online si lecturarea cartilor, frecventarea trainingurilor de specialitate. Creare elemente de brand design – logotipuri, brand book, print design; Experienta in domeniu de peste 3 ani; Abilitati de instruire. Experienta in domeniile: UI/UX Design, Graphic design, Web Design, Mobile App Design Wireframing/Prototyping, Style Guides Cunoasterea avansata a programelor: Sketch, Adobe Photoshop, Adobe Experience design, Illustrator, Balsamiq Mockups, InVisionapp. Cerințe: Experiența cu principii de design responsive, web/mobile; Un portofoliu cu lucrări comerciale de calitate care reflectă imagini perfecte pe platformele applicate; Să demonstreze aptitudinea de a crea modele digitale remarcabile, interfețe de utilizator și elemente vizuale emoționale; Abilități de comunicare eficiente, cu capacitatea de a prezenta idei; Cunostinterea testelor de Usability este un avantaj; Capabil de a crea machete, în conformitate cu tendințele (trendurile) curente; Proactiv și capabil să lucreze în mod independent; Onest si pasionat, talentat si creative. Oportunitati: Posibilitate de instruire continuă; Salariu de bază, cu posibilitate de crestere. Salariul incepind cu 5000 lei, dupa interviu; Pachet social; Oficiu în centru orașului; Lucru creativ, interesant; Candidatii pot trimite CV la email: office@cursuri-it.md

regiune Moldova Chișinău mun.

Interportal

Interportal

Компьютерные курсы: - Java SE, Java EE - HTML, CSS - PHP/MySQL - Marketing Digital - Grafica - Adobe Photoshop, Adobe Illustrator - Initiere in calculator - MS Windows/MS Office/Internet/Retele de socializare/Email