Manager vânzări și suport clienți

  • CFM
  • 22 aug. 2017, 13:24
4 000 MDL
Salariu, de la
Până la 2 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Responsabilități : - Menținerea relațiilor de parteneriat cu clienții existenți și promovarea imaginei întreprinderii; - Identificarea potențialilor clienți și stabilirea relațiilor de parteneriat cu aceștea prin încheierea contractelor de transport pe cale ferată; - Oferirea informațiilor cu privire la produsele și serviciile companiei; - Depistarea nevoilor clienților și elaborarea soluțiilor, folosind o abordare individuală; - Promovarea și dezvoltarea creșterilor vânzărilor de servicii către clienții existenți și cei potențiali; - Analizarea și soluționarea conflictelor potențiale; - Participarea la expoziții, evenimentele din domeniu, în scopul promovării imaginei întreprinderii și stabilirea noilor relații; - Vizitarea săptaminală a stațiilor și punctelor de încărcare/descărcare a mărfurilor transportate de clienților CFM; - Analizarea și propunerea soluțiilor pentru optimizarea timpului de transportare a mărfurilor pe cale ferată; - Raportarea și soluționarea problemelor de organizare a transportului feroviar. - Pregătirea ofertelor comerciale pentru agenții economici. - Comunicarea cu clienții și perfectarea, completarea, ţinerea la evidenţă şi distribuirea documentelor necesare; Cerințe față de candidat - Studii superioare ( preferabil economice, marketing, logistică sau administrarea afacerii). - Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă, limba engleză constituie un avantaj. - Experiență în domeniul de vânzare sau servicii pentru clienți. - Nivel avansat de comunicare de afaceri și abilități de rezolvare a problemelor. - Abilități bune de prezentare și negociere - Orientarea către client și rezultate - Nivelul ridicat de atenție și acuratețe - Responsabil, organizat, capabil de a respecta termenele și de a lucra bine sub presiune. - Permis de conducere, constituie un avantaj Compania oferă: - Pachet social deplin - Telefonie mobilă nelimitată din partea companiei - Colectiv tînăr și prietenos - Posibilitatea de dezvoltare și creștere Salariu ...

regiune Moldova Chișinău mun.

CFM