Achizitii / marketing / analiza pietii de desfacere

500
Salariu, de la
Fără experiență
Experiență
Orarul de lucru
Fără studii

Responsabilități de serviciu: – Lucrul cu furnizorii curenți; – Căutarea furnizorilor noi cu cele mai bune condiții de colaborare; – Corespondența de afaceri; – Încheierea contractelor; – Negocierea cu furnizorii; – Gestionarea asortimentului de produse: 1. Selectarea asortimentului nou și rotația celui vechi; 2. Planificarea și analiza achizițiilor; 3. Urmărirea zilnică a vânzărilor și a stocurilor; 4. Calculul cifrei de afacere și a marjelor produselor din categoriile respective etc. 5. Calcule analitice; 6. Monitorizarea concurenței pe piață și a produselor noi; 7. Formarea prețurilor. – Formarea, plasarea și monitorizarea comenzilor de marfă; – Analiza cererii de consum; – Raportarea lucrului nemijlocit șefului. Cerințe: – Studii superioare (preferabil economice); – Experiență de muncă cu asortimente mari de produse din categoria materiale pentru construcție sau categorii similare în companii mari mai mult de 2 ani; – Preferabil experiență în munca ca manager categorii achiziții; – Experiență în crearea și manipularea matricelor de produse; – Experiență în planificarea achizițiilor; – Fluență în limba română și rusă; – Word, Excel – utilizator avansat; – Comunicabilitate, responsabilitate, atenție, punctualitate, învățare rapidă. Ce oferim: Salariu fix + Bonusuri de performanta, platite la timp de fiecare data. Echipa foarte tinara ! Dezvoltare profesionala si posibilitatea de a avansa rapid. Daca simti ca te potrivesti cu pozitia de mai sus, expediază CV-ul tau la adresa hr@dmlink.md

regiune Moldova Chișinău mun.