Poșta Moldovei angajează: Poștaș

Fără experiență
Experiență
Orarul de lucru
Medii

Responsabilități: - distribuirea trimiterilor poștale interne / internaționale, cu respectarea regulilor privind prestarea serviciilor poștale, procedurilor interne - primirea trimiterilor poștale, edițiilor periodice, materialului publicitar, facturilor de plată etc., si distribuirea acestora destinatarilor în timp util; - asigurarea distribuirii pensiilor și alocațiilor sociale în conformitate cu reglementările în vigoare; - colectarea corespondenței din cutiile poștale de scrisori, conform graficului stabilit; Cerințe: - să posede limba de stat și limba rusă - studii medii - experiența în domeniu constituie un avantaj Calități personale: - capacitate de organizare a activității; - capacitate de autoinstruire și îmbunătățire permanentă a performanțelor personale - corectitudine, operativitate, onestitate și amabilitate; - obiectivitate, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare); - comportament decent; rezistență la efort și stres; - conduită morală și profesională desăvârșită Oferim: - Program de lucru stabil; - Oportunitate de angajare pe termen lung; - Posibilitate de dezvoltare personală; - Pachet social deplin și alte avantaje motivaționale; - Salariu cca 6400 lei. Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md , indicând funcția pentru care candidează. La interviu vor fi invitați doar candidații selectați

regiune Moldova Chișinău mun.