Contabil

Fără experiență
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Responsabilități: Recepționarea, eliberarea, evidenta, păstrarea in siguranța a documentelor contabilității organizației; Evidenta- Casa, registre de casa, banca, transferuri in valuta străină; Comerț și producere (intrări, ieșiri, stocuri de mărfuri, restituiri, inventarieri, casări, discount, ect.); Calcularea adaosului comercial si marjei de profit; Import de mărfuri, invoice; Evidenta si lucru cu debitorii si creditorii; Evidenta cadrelor, salariul; Evidenta contractelor; Contabilizarea impozitelor și tarifelor, prezentarea dărilor de seamă; Calculare, achitare impozite; Lucru PC și software specializat (Excel, Office, 1C8); Interacțiunea cu băncile, autoritățile de reglementare si cu alte organe de stat. Dări de seama interne inclusiv privind activitatea desfășurată; Revizuirea periodica a tuturor planurilor financiare si a bugetelor, cu o atenție deosebita asupra vânzărilor si marjelor. Cerințe Studii superioare economice; Ești o persoana atenta, organizata, responsabila; Ai cunoștințe de legislație in domeniul financiar- contabil; Cunoștințe de operare pachet Microsoft Office (Excel, Word), softuri contabile, 1C etc. Condiții de muncă și salariu: Salariu motivant; Condiții moderne de muncă; Graficul de muncă Luni-Vineri 08:30-17:30. Va rugam să expediați CV-ul prin posta electronica La interviu vor vi invitați doar candidații ce corespund cerniților.

regiune Moldova Chișinău mun. Ciocana