Manager oficiu de dezvoltare și pr

7 000 MDL
Salariu, de la
Fără experiență
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom, Eng

Responsabilități: 1. Căutarea și atragerea clienților; 2. Informarea clienţilor şi a potenţialilor clienţi despre activitatea organizaţiei, direct sau prin intermediul mass-mediei; 3. Negocieri, consultări, încheierea contractelor cu clienții; 4. Controlul marketingului și publicității partenerilor; 5. Monitorizarea concurenților (prețuri, sortiment, publicitate); 6. Analiza ofertelor publicitare şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atât din perspectiva impactului asupra pieţei, cât şi din perspectiva preţurilor); 7. Obținerea de rezultate în ceea ce privește creșterea vânzărilor pe toate canalele de vânzări; 8. Administrarea rețelelor de socializare a organizației; 9. Promovarea activității organizației. Cerințe față de candidat: 1. Studii superioare; 2. Cunoașterea limbii române, ruse și engleze fluent; 3. Posedarea aplicațiilor: MS Office, Excel. 4. Vorbire coerentă, capacitatea de a afirma clar gândurile și abilități de convingere; 5. Cunoașterea elementelor de bază și a principiilor managementului PR și publicității; 6. Responsabilitate directă privind atingerea obiectivelor de vânzări stabilite; 7. Capacitatea de a lucra cu corespondența de afaceri; 8. Capacitatea de a elabora strategii de PR și cunoașterea principiilor campaniilor de PR; 9. Capacitatea de a scrie articole, recenzii, comunicate de presă, materiale promoționale; 10. Cunoașterea regulilor de etichetă, capacitatea de a găsi un limbaj comun și modalități de comunicare corectă cu reprezentanții mass-media; 11. Capacitatea de a fi creativ și ingenios; 12. Rezistență la stres. Se oferă: 1. Condiții bune de muncă; 2. Seriozitate; 3. Salariu atractiv (+5000) + premii în funcție de rezultate; 4. Lucru în cadrul unei echipe ambițioase și dinamice; 5. Pachet social complet; 6. Sprijin și suport din partea echipei; 7. Cafea, ceai și nu doar; 8. Program de lucru stabil (Luni-Vineri, 09:00-17:00).

regiune Moldova Chișinău mun.