Șef de producție la fabrica de confecții textile

  • N-Tex
  • 8 aug. 2018, 17:00
20 000 MDL
Salariu, de la
Peste 5 ani
Experiență
Orarul de lucru
Medii de specialitate
Regiune
Rus, Rom

Responsabilitati: - Identifică si duce tratative cu potentiali clienti; - stabileste obiectivele departamentului de productie in concordanta cu strategia generala a companiei; - intocmeste planurile de producţie conform comenzilor şi contractelor; - organizeaza fluxul tehnologic; - organizeaza si coordoneaza activitatea personalului direct productiv si a celui responsabil de pregatirea productiei; - verifica intocmirea modelelor inainte de prelucrare; - intocmeste fisele tehnice de timp ale confectiilor - controleaza confectiile atat cantitativ cat si calitativ; - reprezinta interfata in relatia cu furnizorii, clientii si institutiile de control - monitorizează şi controlează îndeplinirea planurilor; - asigură continuitatea şi operativitatea producţiei; - coordoneaza aprovizionarea cu materii prime si monitorizeaza consumul; - identifica riscurile de business si adopta masurile necesare cresterii eficientei si productivitatii activirtatii; - elaboreaza rapoarte periodice de productivitate; - evalueaza si motiveaza personalul din subordine. Cerinte: - studii superioare tehnice de specialitate (Industrie usoara - Confectii textile) - experienta pe un post de coordonator in productie textila - cunostinte aprofundate despre procesele tehnologice, materialele si echipamenteleor si metodelor de lucru specifice industriei textile - foarte bune abilitati de organizare, coordonare si dezvoltare a activitatilor de productie - Experiența de muncă, nu mai puțin de 7 ani.

regiune Moldova Chișinău mun.