Administrator de sistem IT

Până la 2 ani
Experiență
Orarul de lucru
Medii
Regiune
Rus, Rom

Responsabilităţi principale: -Menţinerea în funcțiune a serverului, echipamentelor și serviciilor de rețea; -Controlul asupra serviciilor de server și de rețea existente, eliminarea rapidă a problemelor apărute; -Managementul drepturilor de acces; -Asigurarea securităţii informaţionale. Cerințe față de candidați: -un nivel înalt de cunoștințe în domeniul administrării sistemelor de operare Linux (prioritar) și Windows; - cunoaşterea echipamentelor de server și de rețea și experiență în domeniul tehnologiilor de rețea: TCP/IP, LAN/WAN; Intranet/Extranet; - experiență în configurarea și exploatarea routerelor; - studii superioare în domeniul tehnologiilor informaționale; - deținerea certificatelor de profil și cursuri de specialitate absolvite sunt binevenite. Calități personale: - orientare către rezultate; - responsabilitate; - capacitate de lucru în echipă, dar și individual; - abilitate de a însuși rapid informații noi și de a le aplica în practică. Condiții: - program de lucru full time; - pachet social; - salariu ce va fi stabilit în urma interviului. tel:

regiune Moldova Chișinău mun.

Tehelectro-SV

Compania ТEHELECTRO-SV şi-a început activitatea in anul 2001. În acest timp noi am reuşit să lărgim gаma de produse şi servicii, pentru ca cerinţele clienţilor noştri să fie satisfăcute la maxim. Oferind produse şi servicii de calitate, compania ТEHELECTRO-SV reuşeşte să creeze о imagine plăcută si