Contabil şef adjunct

3-5 ani
Experiență
Orarul de lucru
Superioare
Regiune
Rus, Rom

Responsabilităţi: - Urmăreste reflectarea de către contabili a  tuturor evenimentelor economice in registrele contabile si introducerea datelor in programa de contabilitate conform legislatiei in vigoare si SNC. - Asigura desfasurarea inventarierii bunurilor intreprinderii si  prezentarea rezultatelor obtinute in urma inventarierilor tuturor subdiviziunilor. - Verifică zilnic evidenţa  consumurilor si cheltuielilor in vederea repartizarii acestora pe centre de cost si articole de buget.  - Calculează si indrepta spre plata suma impozitelor, taxelor si altor plati aferente bugetului, raspunde de  reflectarea in termen si deplin a datoriilor fata de buget. - Asigură prezentarea in termen a rapoartelor fiscale si statistice.  - Intocmeste rapoarte analitice la cererea managementului întreprinderii. -Îndeplineşte atribuţiile contabilului şef. Principalele cerinţe faţă de candidat: - Studii superioare în domeniul contabilităţii/finanţe; - Cunoaşterea programei de contabilitate 1C; - Experienţă de muncă de cel puţin 3 ani în funcţia contabil; - Cunoaşterea segmentului materiale producere; - Cunoaşterea PC: Word, Excel la nivel avansat - Grand înalt de responsabilitate, confidenţialitate şi onestitate. Condiţii de muncă: - Program de lucru Luni-Vineri, 9:00-18:00 (Pauză de masă 13:00-14:00); - Pachet social deplin: concediu de muncă anual 28 zile, asigurare medicală; - Perspectivă de avansare în carieră; - Lucru într-un colectiv tînăr şi dinamic. Expediaţi CV-ul la adresa de e-mail: office@imonagrup.md 1 - preselecţia se face prin CV 2 - interviul Nota: Indicaţi în tema scrisorii postul pentru care aplicaţi.

regiune Moldova Chișinău mun. Botanica

Imona Grup

Compania Diamal Public Grup SRL este una dintre cele mai dezvoltate retele de modele publicitare, cu o acoperire completa in toate zonele Chisinaului.